Ohlasy od žen

 

Moje účast na Setkáních se ženou byla jen logickým vyústěním dřívějších setkání s tužkou a pastelkami. Tam mi došlo, že je třeba se nad sebou zamyslet a hlavně podniknout kroky k sebepoznání. Tak začala moje cesta ke znovunalezení ženy ve mě, ženy pro mé děti, ženy pro mého muže. Cesta to je nelehká, ale stojí za to ... Na setkáních jsem zjišťovala, že nejen já mám trápení, ale mají je i ostatní ženy v kruhu a často nemalé. 
Už jen to, že jsme se vyslechly navzájem a své myšlenky sdílely, mi umožnilo začít o věcech jinak přemýšlet. Starosti najednou nebyly tak těžké a sdílená radost byla násobná radost :) . Postupem času jsem v sobě objevila silnou osobu a postupně se spolu seznamujeme a učíme se spolu žít. Moje srdce je otevřenější, ale bolestivých zásahů do něj paradoxně významně ubylo.
Žije se mi lehčeji. Když chci, vím že dokážu často pochopit důvod chování druhé osoby ke mě a o to se mi s ní snadněji komunikuje. Poznala jsem báječné inspirující ženské. A tak bych mohla ještě dlouho pokračovat.
No prostě shrnuto na závěr, ta námaha a nechuť se některými tématy probírat, stála za to, díky všem ženám, se kterými jsme setkání absolvovaly a hlavně díky Tobě Martino. Ještě jednou DĚKUJI, Šárka

_____________________________________

 

Marti, chtěla bych Ti ještě jednou poděkovat za osm krásných večerů "Setkání se ženou". Jsem moc vděčná, že jsem na nich mohla poznat několik úžasných žen a hlavně sama sebe. Že jsem mohla najít, pochopit a nechat odejít několik bloků a starých vzorců chování, které mi naprosto zbytečně, ale urputně, způsobovaly v životě potíže a trápení.
Děkuji, že jsem se mohla spojit se svojí vnitřní holčičkou a začít jí konečně naslouchat a stát se ženou, která se (a už bylo na čase) rozhodla dospět a převzít za svůj život zodpovědnost, opustit pohodlnou roli oběti. 
Všechny jsme se shodly na tom, že po setkáních cítíme větší vnitřní klid, zlepšil se nejen vztah k sobě, k rodičům, ale i k mužům v našem životě (jak jedna z nás trefně podotkla - naši muži byli skrze nás na této cestě s námi).
Sama za sebe jsem pak ráda, že jsi mi pomohla najít v sobě toleranci, se kterou se můžu dívat na jiné lidi a uvědomovat si, že i to, že mají v životě něco jinak než já, je vlastně v pořádku, že i tak to může být.
Vím, že s koncem kurzu moje cesta rozhodně nekončí a jsem Ti moc vděčná, že jsi nám všem byla tak skvělou, chápavou a láskyplnou průvodkyní.
Cítím teď spoustu pozitivní energie a chystám se pustit do několika nových věcí - abych jednou nemusela litovat toho, že jsem to z nedostatku odvahy ani nezkusila.
Ještě jednou moc děkuji Tobě, za poskytnutou příležitost a nezapomenutelné zážitky a také sobě za to, že jsem se přes počáteční nedůvěru a možná trošku i strach rozhodla zkusit něco nového, neznámého a posunout se ve svém sebepoznání a seberozvoji o veliký kus dál.
Přeji Ti do budoucna hodně štěstí a co nejvíc skvělých žen, které na tvých kurzech dospějí.
Magdalena