Kreslení pravou mozkovou hemisférou DĚTI

Naše děti jsou citlivá stvoření, dokáží však mnohem víc, než si myslíme. V kurzu kreslení pravou mozkovou hemisférou zvládnou téměř všechna cvičení a obrázky, která jsou v kurzech pro dospěláky. Nikdy mě tohle nepřestává udivovat.

Kurzy kreslení pravou mozkovou hemisférou pro děti jsou buď jednodenní, dvoudenní nebo ve formě celoročních kurzů. Kurzy jsou přizpůsobeny dětskému temperamentu a potřebám a jsou určeny pro děti ve věku od 9 až do 18 let. 

Celoroční kurzy kreslení pravou hemisférou

Systematický přístup ke kreslení a tvoření. Procházíme různé techniky: portrét, inverzní kresba, prostor a perspektiva, světla a stíny a další. Vytváříme společně bezva partu, která roste v průběhu roku a let nejen v oblasti tvoření ale i života. Základem je sebevědomí, tedy vědomí sebe: vím - kdo jsem, vím  - co umím a vím - co neumím. S tím se malé i velké děti učí pracovat a být patřičně hrdé nejen na svoje klady ale také nedostatky, protože právě nedostatek může znamenat originatu. 

Kreslení pravou mozkovou hemisférou DĚTI - TUŽKA 

Děti se stejně jako v kurzu pro dospělé naučí vnímat drobné detaily, které jsou základem pro kreslení. Procvičí si schopnost být trpělivý, být se sebou a se svým výtvorem spokojený. Budou se učit vidět na první pohled, co se povedlo a z toho, co se nepovedlo, vytěžit zisk a ne se tím trestat. Na konci kurzu namalují děti portrét muže z profilu. Pokud je kurz dvoudenní výsledkem je portrét podle barevné fotografie.

Kreslení pravou mozkovou hemisférou DĚTI - PASTELKY

PASTELKY navazují na kurz TUŽKA. Děti se naučí překrývat barvičky přes sebe a míchat je. Uvidí, jak se barvy tvoří a jak nelogické může někdy být jejich používání. Jablko přece není fialové, tak proč brát do rukou fialovou pastelku? Budou se nám před očima dít doslova zázraky. Děti si nakreslí jablíčko a jedno vybrané zvířátko podle fotografie.