Kreslení pravou mozkovou hemisférou DĚTI

Naše děti jsou citlivá stvoření, dokáží však mnohem víc, než si myslíme. V kurzu kreslení pravou mozkovou hemisférou zvládnou téměř všechna cvičení a obrázky, která jsou v kurzech pro dospěláky. Nikdy mě tohle nepřestává udivovat.

Kurzy kreslení pravou mozkovou hemisférou pro děti jsou buď jednodenní nebo dvoudenní a jsou přizpůsobeny dětskému temperamentu a potřebám. Kurzy jsou určeny pro děti ve věku od 9 do 13 let. Začínáme v 8:30, v sobotu je však nutné přijít o půl hodiny předem kvůli doplacení kurzu. Děti potřebují tento čas pro to, aby se ve třídě rozkoukaly, našly si své místo a usadily se. Končíme v 16:30, nicméně od 16:00 je výstava všech obrázků, takže mohou přijít maminky i tatínkové, babičky a dědečkové, prostě všichni, kdo jsou zvědaví :).  Své děti vybavte svačinkami a velkou svačinou na oběd, obědy si můžeme také objednat na dovážku. 

Kreslení pravou mozkovou hemisférou DĚTI - TUŽKA 

Kurz TUŽKA pro děti je základním kurzem a výchozím pro PASTELKY. Děti se stejně jako v kurzu pro dospělé naučí vnímat drobné detaily, které jsou základem pro kreslení. Procvičí si schopnost být trpělivý, být se sebou a se svým výtvorem spokojený. Budou se učit vidět na první pohled, co se povedlo a z toho, co se nepovedlo, vytěžit zisk a ne se tím trestat. Na konci kurzu namalují děti portrét muže z profilu. Pokud je kurz dvoudenní výsledkem je portrét podle barevné fotografie.

Kreslení pravou mozkovou hemisférou DĚTI - PASTELKY

PASTELKY navazují na kurz TUŽKA. Děti se naučí překrývat barvičky přes sebe a míchat je. Uvidí, jak se barvy tvoří a jak nelogické může někdy být jejich používání. Jablko přece není fialové, tak proč brát do rukou fialovou pastelku? Budou se nám před očima dít doslova zázraky. Děti si nakreslí jablíčko a jedno vybrané zvířátko podle fotografie.