Kreslení pravou mozkovou hemisférou FIRMY

Kreslení a manažeři???? Jde to vůbec dohromady? Nejenže jde, dokonce má kreslení u manažerů velmi pozitivní ohlas.

Manažeři jsou velmi vytížená cílová skupina v každé firmě. Pracují mnohdy více jak deset hodin denně, nedokáží odpojit mozek od práce, často ani v noci. V podstatě jsou stále v práci. Kvůli tomu, že neumí jejich mozek odpočívat, mají poté problémy naladit se sami na sebe a odreagovat se od stresu v práci. Jak se tato skutečnost odráží v realitě, víme všichni. Lidské tělo nemá neomezené zdroje.

Kreslení je v tomto ohledu velmi užitečným nástrojem právě pro relaxaci a otevření dalších možností růstu osobnosti manažerů. Ačkoliv ze začátku často panuje skepse, že myšlenky prostě nelze vypnout a není možné zvládnout nakreslit během pár hodin obrázek, postupně se začne otevírat prostor, který vtáhne účastníka do činnosti a zůstává po nějakou dobu uvnitř.

A protože "Opravdový svět" není jen o kreslení, ale také o vhledu do nových možností a poznání, upozorňuji během kreslení na informace, které o sobě v průběhu tvoření dostáváme. Při kreslení probíhají vnitřní boje, naše ukryté vnitřní strachy vylézají na povrch. Také se ukazuje schopnost trpělivosti, ochota přizpůsobit se, to, zda umíme využít v životě všechny dostupné zdroje, jak používáme kreativitu a tak dále.

Po ukončení kreslení nahlížíme do obrázků, které nám opět prozradí mnoho informací o nás samotných. Učíme se vnímat věci nejen na povrchu ale v jejich podstatě. Tohle je využití pravé hemisféry. Náš mozek potřebuje nejen naši logickou "tabulkovou" levou hemisféru, ale také vnímavou "přijímající" pravou hemisféru. Právě tohle je pro manažery důležité, naučit se využívat mozek v celé šíři jeho možností a schopností a na základě toho dělat lepší rozhodnutí nejen v práci ale i ve svém životě.