LINORYT

Dvoudenní velice příjemná, relaxační a tvořivá technika pro úplné začátečníky i absolventy Tužky a jiných kurzů. Linoryt je opravdu jedinečné spojení se svobodou našeho projevu.

Jako materiál používáme linoleum, do kterého pomocí rydel vyrýváme různé tvary, linky a obrazce. Tím vytvoříme jakási razítka od malých velikostí po formáty A4, která potíráme tiskařskými barvami a přenášíme na papír. Tímto vznikají originální obrázky, které mohou být jednobarevné či vícebarevné.

Rozhodně doporučujeme si tento kurz vyzkoušet. Projdeme různé techniky linorytu, získáte tak zkušenosti pro vlastní tvoření obrázků. Naučíte se jak vystihnout hlavní rysy v obličeji a vytvoříte tak obrázek sebe nebo svého blízkého člověka, vytvoříme krásné ornamenty a navíc natiskneme i složitější obrázek, který si můžete dát i za rámeček :). Navíc dostanete i svá rydélka, které již zůstávají Vaše.

Pokud máte doma děti, můžete pak tvořit dohromady s nimi a naučit je práci s rydélky. Děti tato činnost velice baví a společně objevíte další možnosti tvoření s dětmi než jen "zaběhlé" známé kreslení :)

Tato technika je vcelku finančně nenáročná, proto můžete pokračovat ve Vaší tvorbě i doma a tvořit tak nádherná dílka, která ozdobí Váš domov nebo potěší Vaše blízké.  

Tento kurz je od věku 13 let a více.