UHEL s koňmi

Jedinečný kurz uhlu spojený s malováním koní - živých modelů. Tento kurz je určen pro absolventy základního kurzu TUŽKY.  V rámci tohoto kurzu si vyzkoušíte práci s uhlem, který je jedním z nejstarších materiálů ke kreslení. Právě známé jeskynní malby tvořili umělci uhlem – ohořelými uhlíky a dřívky. Uhel je úžasný podobně jako pastel svojí roztíratelností, díky které se budeme tentokrát snažit zachytit pohyb živého zvířete.

Pro kreslení zapojujeme zrak, pomocí kterého přenášíme kreslený objekt na papír. Na tomto kurzu využijeme navíc i HMAT, který se při kreslení velmi podceňuje. Pro pevné ukotvení tvarů do našich mozkových buněk si kreslené části koně doslova ohmatáme, pohladíme.

Přijďte načerpat nové síly do přírody, zapojit svoji tvořivost, pomazlit se s jedním z nejúžasnějších a nejkrásnějších tvorů na Zemi a skrze malování propojit všechny naše smysly s levou a pravou mozkovou hemisférou.

Kurz uhlu je jednodenní. Budeme kreslit jednotlivé části koně i koně celého, který bude s námi přímo na kurzu. Ten se koná na ranči v Jilmoví (25 km od Brna), v přenádherném prostředí přírody. Kurzy uhlu jsou pořádány pouze v teplých měsících od května do září, neboť se konají venku v přírodě nebo v jezdecké hale. Zde se kůň volně pohybuje mezi lidmi.